Gaziantep Halı Fuarı Hakkında

Gaziantep Halı Fuarı halı sektörlerindeki tüm paydaşları bir araya getirerek, yeni iş bağlantılarını ve fayda getiren iş fırsatlarını gerçekleştirmek için uygun bir ortam sağlamayı misyon olarak edinmiştir.

Gaziantep Halı Fuarı Bilgileri:

Tarih: 28-31 Mayıs 2024
Konum: Gaziantep - Türkiye
Yer: Ortadoğu Fuar Merkezi (OFM)


DAHA FAZLASINI KEŞFEDİN>> GAZİANTEP HALI FUARI'NI ZİYARET ETMEK İÇİN 5 NEDEN

Türkiye'de Halı Endüsrtisinin Yeri

Dünya halı pazarının değeri 17 milyar Amerikan Doları olarak değerlendirilmektedir. Türkiye, küresel piyasada önemli bir halı üreticisi ve ihracatçısı konumundadır. Türkiye'nin 2022 yılındaki toplam halı ihracatı 2.8 milyar Amerikan Doları değerindeydi. Endüstriye önemli katkıları nedeniyle Türkiye, ikinci en büyük halı ihracatçısı ve önde gelen üretici ülkelerden biri olarak değerlendirilmektedir. Türkiye, şu anda küresel halı pazarının %17'sini elinde bulundurmaktadır. 

Halı Endüstrisinde Uzmanlık; Güçlü Ortaklık

Gaziantep Halı Fuarı TÜYAP Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş tarafından, Gaziantep Ticaret Odası işbirliği ve Gaziantep Valiliği Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, Güneydoğu Anadolu Halı İhracatçıları Birliği (GAHİB), Gaziantep Halıcılar ve Dokumacılar Odası destekleri ile 28-31 Mayıs 2024 tarihleri arasında, Gaziantep - Ortadoğu Fuar Merkezi'nde (OFM) düzenlenecektir. 

44 Fuar Organizasyonunda 44 Yıllık Deneyim

1979 yılında İstanbul'da kurulan Tüyap, Türkiye'de fuar sektörünün öncüsü olmuş ve fuar organizasyonunun düzenli bir etkinliğe dönüşmesinde aktif bir rol üstlenmiştir. Tüyap Fuarcılık Grubu, geniş bir sektör ve endüstri yelpazesine yönelik ticari etkinlikler düzenlemektedir. Sekiz şehirde faaliyet gösteren ve 100'den fazla profesyonel kuruluşla uzun vadeli işbirlikleri kuran Tüyap, rakiplerinden ayırılarak farklılığını ortaya koymaktadır.