GAZİANTEP HALI FUARI - ÜCRETSİZ Online Biletinizi Şimdi Alın!

Halı ticareti yapanlar,dizayn ve tasarım ilgilileri, halı üretiminin kalbini keşfetmek için bize katılın. Sınırlı bir süre için, sektörün bu olağanüstü buluşmasının biletleri ÜCRETSİZ. Şimdi kaydolun ve halı ve endüstrisi fuarına ücretsiz giriş fırsatını kaçırmayın. Öncü halı üreticilerini keşfedin ve yeni bağlantılar kurun. Gaziantep Halı Fuarı, Mayıs 2024'te Orta Doğu Fuar Merkezi'nde.


 
 

Gaziantep Halı Fuarı 2024'ü Ziyaret Etmeniz İçin 5 Neden

Fuar, halı, kilim ve tekstil yer kaplamalrı sektörü profesyonellerini  28-31 Mayıs 2024 tarihlerinde Gaziantep'te bir araya getirecek.Türkiye, halı sektörü içerisinde, hem dünya ticaretinde hem de küresel imalat sıralamasında öncü ülkelerden biridir.Gaziantep Halı Fuarı'nı size yakından tanıtacak beş temel faktörü burada listeliyoruz.
 

İmalatın Kalbi, Gazinatep: Türkiye'de Makine Halısını Keşfedin

Dünyanın önde gelen halı üreticilerinden biri olarak bilinen Türkiye, yüksek kaliteli halı üretimi konusunda eşsiz bir üne sahiptir. Gazinatep dünyada en çok halı üretilen kara parçası ünvanına sahip olup makine halısında eşsiz tecrübe ve yenilikleri sizlerle buluşturmaya aracı olan bir numaralı şehirdir. Ülkedeki halı ticareti yapan firmaların sayıca çokluğu bu sektörde iş yapmak isteyenlere sayısız seçenek sunmaktadır. Önde gelen makine halısı üretim merkezlerinde ilk sıralarda bulunan, Gaziantep dünya halı endüstrisi için önemli halı üreticilerinin konumu durumundadır. Gaziantep Halı Fuarı, yüksek orandaki taleplerinizi dahi karşılayabilecek güçlü tedarikçilere erişmenizi sağlayacaktır.

Halı İmalatı ve İhracatında Eşsiz Başarı

Halı ve kilim üretimi, Türkiye'nin en güçlü ve rekabetçi sektörleri arasında yer almaktadır. Türkiye'nin makine halısı ihracatı 2017 yılından bu yana sürekli bir artış göstermektedir. Türkiye, 2,6 milyar ABD doları değerindeki dünya halı ihracatında ikinci sırada yer almaktadır. Bu olağanüstü halı ihracat performansı, ülkenin dünya halı sektöründeki önemli rolünün ve öneminin önemli bir göstergesidir. Gaziantep Halı Fuarı 2024, sektördeki saygın ticari isimlere ulaşmak, onlarla etkileşim oluşturmak ve bağlantı kurmak için bir fırsattır.
 

 

Ortadoğu ve Asyanın Buluşma Noktası

Türkiye'nin Avrupa, Asya ve Orta Doğu'ya yakınlığı, büyük pazarlara avantajlı erişim sağlamaktadır. Gaziantep, bulunduğu bölgenin ulaşım avantajları ile çekici bir ihracat merkezi olma ünvanını da taşıyor.   

Modern ve Geleneksel Stilin Buluşması

Türk halı sektörü hem stil hem de ürün çeşitleri bakımından çeşitlilik sunmaktadır. Gaziantep Halı Fuarı Katılımcısı halı üreticileri ve halı ticareti ilgilileri, göz alıcı desenler, farklı ürün türleri ve sıra dışı malzemelerle modaya uygun tasarımlarını sergileyecekler. Ayrıca ülkenin güçlü kültürel mirası ve halı ve kilim dokumacılığındaki özgün zanaat geleneği, Türk halılarını en çok tercih edilen parçalar haline getirmektedir. Bu nedenle fuar sadece halı tüccarları için değil aynı zamanda tasarımcılar, mimarlar ve dekoratörler için de trend belirleyici bir etkinlik olacak.    

Hem Halı Sektöründe Hem de Fuar Düzenleme Konusunda Güçlü Uzmanlık

Tüyap Fuarcılık Grubu tarafından Gaziantep Ticaret Odası iş birliğiyle organize edilen Gaziantep Halı Fuarı, Gaziantep Valiliği, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, Güneydoğu Anadolu Halı İhracatçıları Birliği (GAHİB), Gaziantep Halıcılar ve Dokumacılar Odası destekleri ile 28-31 Mayıs 2024 tarihleri arasında, Gaziantep Ortadoğu Fuar Merkezi'nde (OFM) düzenlenecek.Tüyap Fuarcılık Grubu, geniş bir sektör ve endüstri yelpazesine yönelik ticari etkinlikler düzenlemektedir. Sekiz şehirde faaliyet gösteren ve 100'den fazla profesyonel kuruluşla uzun vadeli işbirlikleri kuran Tüyap, rakiplerinden ayırılarak farklılığını ortaya koymaktadır. Sonuç olarak, bu işbirliği, Gaziantep Halı Fuarı'nı yeni iş fırsatları yakalamak için eşsiz bir platform haline getiriyor.